Informace

Omezení služeb v obci

V souladu s usnesením vlády ČR ze dne 15. března 2020 č. 215, o přijetí krizového opatření, dochází k omezení služeb v obci Opařany následovně:

 

1. Lékaři zdravotního střediska v Opařanech oznamují, že po dobu trvání nouzového stavu a platnosti mimořádných opatření uzavírají čekárny svých ordinací. Ošetřováni budou pouze pacienti s akutními potížemi, a to po předchozí telefonické konzultaci.

 

2. Obecní úřad oznamuje omezení úředních hodin pro veřejnost. V souladu s mimořádnými opatřeními vlády bude až do 24. 3. 2020 obecní úřad pro občany otevřen 2x týdně 3 hodiny, a to v pondělí od 8-11 h a ve středu od 14-17 hodin.

Obec Opařany žádá občany, aby služby úřadu využívali pouze v nutných a neodkladných záležitostech.

 

3. Obec Opařany apeluje na starší občany, aby s ohledem na své zdraví nevycházeli mezi lidi, a v této souvislosti obec nabízí pro své občany seniory možnost zajištění nákupu základních potravin, drogerie, hygienických potřeb či vyzvednutí nezbytných léků. Pro zajištění této pomoci volejte telefonní číslo starostky 724 180 882.

 

4. Obec Opařany jako zřizovatel MŠ oznamuje, že dnem 16. března 2020 přerušuje provoz MŠ Opařany, a to až do odvolání.

 Základní škola Opařany oznamuje, že školní jídelna dnem 16. března 2020 ruší až do odvolání obědy pro všechny mimoškolní strávníky.

 

5. Obec Opařany dále oznamuje, že připravovaná sbírka pro Diakonii Broumov v plánovaném termínu neproběhne.

 

6. Sběrný dvůr komunálních odpadů bude od 16. března 2020 do odvolání UZAVŘEN. Žádáme občany, aby odpady uchovávali ve svých nemovitostech a nezakládali černé skládky v okolí obce.

 

7. v souvislosti s nastalou epidemiologickou situací a zásadním nedostatkem ochranných pomůcek pro zdravotníky přerušujeme provoz odběrového místa v areálu DPN Opařany.

V urgentních případech je možné využít odběru krve v naší laboratoři Poliklinika Tábor, Budějovická 553 denně 7:00 – 10:00. Děkujeme Vám za pochopení složité situace. Informace tel. 775 312 755, vedoucí laboratoře: Mgr. Michaela Bursíková.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
krizova-opatreni-omezeni-sluzeb-v-obci-oparany.pdf 63.5 Kb