Kulturní akce

Vítání občánků

Vítání občánků

Obec Opařany vítá nově narozené děti mezi občany obce. Vítání občánků se vztahuje na děti od věku 6 týdnů, které měly v době narození a nadále mají trvalý pobyt na území obce Opařany. Tato společenská událost je organizována dvakrát ročně, a to v průběhu jara a podzimu, a je organizována obcí Opařany a podporována Jihočeským krajem v rámci Dotačního programu na podporu narozených dětí z Jihočeského kraje.

Nejbližší vítání občánků bude na jaře 2023 a týkat se bude dětí narozených po 1. 8. 2022.

K účasti dítěte na vítání občánků je třeba podat přihlášku ZDE a odevzdat na matrice obecního úřadu. Na jejím základě rodiče obdrží pozvánku s termínem a dalšími podrobnostmi zhruba 2 – 4 týdny před akcí.

Kontakt:                                                                                        

Mgr. Marta Diartová

matrika@ou.oparany.cz

tel. 602 232 980

 

 

První vítání občánků proběhlo v sobotu 10. září 2022

Představitelé obce přivítali devět v tomto roce narozených dětí mezi občany obce. Miminka v doprovodu rodičů a dalších členů rodiny zaplnila obřadní místnost úřadu do posledního místa. Z rukou starostky obce Andrey Rucké převzali rodiče dětí pamětní listy obce a Jihočeského kraje. Místostarosta obce Oldřich Sadil předal maminkám květiny a zastupitel obce Lubomír Baláž předal dětem dárky. Součástí slavnostního obřadu byly také podpisy rodičů do pamětní knihy obce a předání finančního daru, na kterém se podílela Obec Opařany a Jihočeský kraj.

 

Shora zleva: Eliška Vránková z Opařan, Josefína Zdeňková z Nových Dvorů, Viktorie Hyldebrantová z Opařan, Igor Vasyl Bilibov z Olší, Matěj Kolář z Podboří, Adam Brandštýl z Opařan

Zdola zleva: Kristián Vorel z Opařan, Beáta Fuka z Opařan, Tereza Buřičová z Opařan

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prihlaska-na-vitani-obcanku.docx 12.7 Kb
prihlaska-na-vitani-obcanku.pdf 415.5 Kb